Bajka o veverce

14. prosince 2010 v 15:44 | Mal |  Povídky
Máme skvělou profesorku, která nám v hodinách obvykle zadá nějaké téma na psaní - ona sama mezitím něhoko zkouší. Tahle bajka byla vytvořena asi během čtyř minut a je dost infanltilní... tak ji berte s nadhledem. Jen mě napadlo, že by to mohla být zajímavá změna.

Jednoho horkého letního dne skákala ryšavá veverka po rozložitých větvích starého dubu, její družky spolu s ní, hrály si a
radovaly se z pěkného počasí, však náhle se pod ryšavou veverkou prolomila větévka a ona se s vykviknutím zřítila na zem, kde přistála s tupým žuchnutím v listí, zcela nehybná.
Její družky se seběhly kolem ní a naříkaly nad jejím nehybným tělíčkem, když v tom veverka otevřela oči, mrštně vyskočila na nohy a hlasitě se rozesmála. "To jsem vás doběhla, sestřičky moje!" A její družky, celé šťastné, je živá, se za tento žertík ani příliš nezlobily.
Za pár dní však veverka zopakovala něco podobného, když se naoko nechala sežrat liškou, kterou ale předem uplatila. Dalšího dne, kdy si hopsala z větve na větev podél rybníka, jí uklouzly tlapky a spadla do vody. Volala na své sestřičky, leč marně - ony jen vystrčily čumáčky ze svých doupat a když slyšely, že je volá jejich vypečená družka, pomyslely si, že je to jen další žert a na pomoc jí nepřišly.
A tak se veverka utopila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anika Anika | 14. prosince 2010 v 18:07 | Reagovat

se v poslední době činíš :D zajímavá změna, jen co je pravda....ale stejně byl někdo zabit.... chudák veverka...ale nemá si dělat srandu ze smrti, ha! :)) dost dobrý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama